Hlavní aktuality stránek

KURZY A VZDĚLÁVACÍ PROGRAMY 2014


Komplexní nabídka kurzů a vzdělávacích programů se objeví na těchto stránkách nejpozději do konce ledna 2014. Letos přináší Markéta Dočekalová i mnoho novinek!


V roce 2014 pro Vás Markéta Dočekalová rozšířila nabídku směrem ke kratším výukovým produktům. V menu na levé straně obrazovky se objevila sekce SAMOSTATNÉ PŘEDNÁŠKY, kde se bude objevovat průběžně, během celého roku, nabídka nejrůznějších přednášek. Tyto samostatné přednášky nejsou tak časově náročné, jako kurzy a finančně se pohybují v lidové rovině.

Novinkou v letošním roce je také klubový pořad KLUB MÁM TALENT, který se bude od března 2014 pravidelně konat KC Zahrada v Praze. Půjde o neformální setkávání Markéty Dočekalové s autory, povídat a diskutovat se bude na nejrůznější zajímavá témata. V pořadu se budou objevovat také hosté, kteří mají amatérským autorům a začínajícím spisovatelům co říci a poradit. Tento pořad plný zajímavých informací, rad, tipů, historek a samozřejmě i diskusí, se bude konat pravidelně jednou měsíčně.

V letošní nabídce po velmi dlouhé době příliš nenajdete pobytové víkendové kurzy. Doba se změnila, všichni máme méně času a mnozí i méně peněz a takový pobyt v hotelu samozřejmě kurz prodražuje. Proto se Markéta Dočekalová rozhodla nabízet tyto kurzy raději jen jako SOBOTNÍ a zaměřené výhradně na výuku teorie. Tyto sobotní docházkové kurzy v Praze se budou konat na dobře dostupném místě (kousek od metra) a nebude tedy problém ani pro mimopražské zájemce, aby se takové výuky zúčastnili. Většina těchto kurzů bude začínat v 11 hodin dopoledne a končit někdy kolem 17. až 18. hodiny.

Pro zájemce o praktické psaní, zůstává v nabídce pobytový víkendový kurz i nadále. Takoví zájemci se mohou přihlásit na víkend, kde nebudou dělat nic jiného, než pod odborným vedením analyzovat své texty, zkoušet je opravovat a znovu psát.

Velký úspěch v roce 2013 zaznamenal kombinovaný docházkový kurz "Psaní beletrie", který se skládal z pěti sobotních výukových bloků, které se konaly v Praze (v době do dubna do konce června) a online výuky. Byl to tedy prezenční kurz, kterého se mohli zúčastnit i mimopražští zájemci, protože dojíždění do Prahy v sobotu "jednou za čas" se dá zvládnout. Účastníci byli skutečně z celé republiky a spokojenost s tímto kurzem byla veliká. V letošním roce se kurz PSANÍ BELETRIE uskuteční znovu, první turnus začne 25.1. 2014 a druhý pak na podzim, od 11.10. 2014. Novinkou je, že letos bude sobotních výukových bloků šest, neboť se ukázalo, že by bylo vhodné, zařadit poslední blok pro účely analyzování textů. Účastníci tak budou mít šanci vyzkoušet si převést teorii do praxe.

I letos v říjnu bude opět otevřen Velký kurz tvůrčího psaní (již 12. ročník), a tak pokud o něm uvažujete, již nyní si můžete nezávazně rezervovat studijní místo. Kurz bývá velmi rychle vyprodán, tak raději neváhejte! Výuka bude jako každý rok, opět v pondělí od 18 do 20 hodin v KC Zahrada, kousíček o stanice metra Chodov v Praze.

I nadále zůstávají v nabídce docházkové kurzy v Praze i online kurzy. Samozřejmě ani letos nebude chybět (pobytová) Letní škola tvůrčího psaní, která se již stala tradicí a jednou z nejlepších možností, jak mohou milovníci psaní aktivně prožít letní dovolenou. Přesto však letos přijde malá změna. Letní škola už nebude akcí pro skupinu dvaceti autorů, ale ryze komorní záležitostí maximálně pro 7 lidiček. Zaměření tedy bude velice individuální a bydlení v chalupě u Berounky velmi sparťanské. Snahou bude dáti vám za málo peněz hodně muziky a v tom nám právě půvabná chaloupka, (místo drahého hotelu) pomůže.

Celý přehled výše jmenovaných aktivit, spolu s daty konání a cenami by se měl na stránkách objevit do konce ledna 2014, jak již bylo výše avizováno.
Poslední úprava stránky: 2014-01-21 14:08:47