Veřejné kurzy - obecné informace > Psaní beletrie (literatura fikce)

ROZVOJ KREATIVITY V EXOTICE


Dvanáct dní na tropickém ostrově Bali, kde se snoubí tisíce let staré rituály s moderními trendy a kde múzy nespí a k tomu 15 hodin speciálního programu na podporu a rozvoj kreativity a myšlení pravou mozkovou hemisférou. Nebudou chybět ani výlety do krásných hinduistických chrámů za dechberoucí přírodou. Ubytování ve čtyřhvězdičkových bungalovech uprostřed tropické zahrady. Termín: 12. 8. - 25. 8. 2019.


MYŠLENÍ PRAVOU MOZKOVOU HEMISFÉROU - TO PRAVÉ MYŠLENÍ NA OSTROVĚ BALI.Organizátorem zájezdu je: Cestovní kancelář Blue Banana Travel s.r.o., Palackého 719/7, 110 00 Praha 1, Tel.: +420 777 819 682
www.bluebananatravel.cz, email: info@bluebananatravel.cz

Obracet se můžete samozřejmě i na Markétu Dočekalovou na e-mailové adrese info(zavináč)tvurcipsani.cz, ona vám dá další informace, jak postupovat.

Program vede: Mgr. Markéta Dočekalová s asistencí Ing. Věry Fleknové.

Informace o programu:
Potřebujete při své práci originální nápady, fantazii a neotřelý pohled na svět? Také se vám zdá, že někdy trpíte autorským blokem, který způsobuje, že žádné nové nápady nepřicházejí? Všechno, co vás napadne, hned také zapadne, protože není o co stát? Bloky nám způsobuje stress, vysoké pracovní vytížení, únava a také každodenní stereotyp, kterému jsme všichni více nebo méně vystaveni. Čím více bloků se v nás utvoří, tím hůř. Mohou sílit a upevňovat se, až se jednoho dne stane, že již člověk nic nového, originálního ani zajímavého zkrátka nevymyslí. Zdá se vám, jako by vás někdo zašpuntoval a vaše nápady a energie nemohou ven? Tento stav může někdy trvat i měsíce, pokud mu nevěnujeme pozornost. Autorským bloků je však možné předcházet, a pokud už nějaké máme, je možné je speciálními cvičeními odstranit.

Workshop s názvem TO PRAVÉ MYŠLENÍ je zaměřený na pravou hemisféru mozku, která je u člověka zodpovědná za kreativní myšlení. Cílem workshopu je toto kreativní myšlení maximálně nastartovat a povzbudit, zmírnit nebo dokonce odbourat autorské bloky, které jsme si za měsíce a roky v sobě nastřádali, nastartovat a u některých doslova znovu probudit fantazii, představivost, schopnost vybavovat si slova, vzpomínky a obrázky a oživit, aktualizovat a rozšířit slovní zásobu. Po absolvování tohoto speciálního programu by pro vás mělo být výrazně jednodušší přicházet s novými nápady, vidět věci z nadhledu, hledat originální a netradiční řešení.

Workshop je vhodný pro každého, kdo má zájem výrazně povzbudit svou kreativitu. Ideální je zejména pro profese, které tvůrčí přístup vysloveně vyžadují nebo potřebují k plnění svých úkolů a cílů. Velkou devizou je program také pro ty, kdo mají jako svého koníčka psaní, ať již píší prózu nebo poezii. Kreativní přístup k řešení úkolů, problémů nebo výzev vždy přináší do lidského života další rozměr a překvapivě novou kvalitu.

Upozornění: Po absolvování workshopu bude u většiny jeho účastníků fantazie a představivost hodně nastartována a stav bude vyžadovat pár dnů pro sklidnění a normalizaci. Většinou postačí jeden klidný víkend, kdy budete relaxovat a nebudete provádět žádná cvičení na odbourávání bloků a povzbuzení fantazie. Po tomto krátkém sklidnění dojde k ustálení stavu, kdy je u většiny účastníků kreativní myšlení výrazně povzbuzené (zesílené), ale není bláznivé. Proto prosím nevymýšlejte nic důležitého bezprostředně první 2 až 3 dny po absolvování programu.

Lektorka: Mgr. Markéta Dočekalová vyučuje tvůrčí psaní již 18 let a patří v ČR k nejúspěšnějším lektorům na tomto poli. Její žáci vykazují vynikající výsledky, vydávají knížky, píší scénáře a publikují v novinách a časopisech. Lektorka pracuje s dětmi i s dospělými a jako ředitelka literární agentury se mnoho let věnuje práci s talentem, vyhledávání talentů a speciálním metodám, které talent rozvíjejí, upevňují a které odbourávají bloky ve fantazii a kreativním myšlení. Workshop vychází z jejích letitých zkušeností. Lektorka vyučuje na českých vysokových a vyšších odborných školách a bývá zvána na přednášky i do zahraničí.

Pro zájemce přímo o psaní a vydávání knih je do programu zařazena beseda, kdy se mohou zeptat lektorky na cokoliv z této oblasti, co je zajímá.

Program zájezdu:

12.8. Odlet z Prahy
13.8. Přílet do Denpasaru
14.8. Přivítání, seznámení s programem pobytu, aklimatizace,
masáže, relax
15.8.-19.8. Dopolední program (vždy od 10.00 do
13.00) pod vedením Markéty Dočekalové

V odpoledních hodinách je prostor pro relax, tvorbu, malé
výlety individuálně nebo skupinově.

20.8.-23.8. Poznávání ostrova Bali, relax, nákupy.
23.8. Proběhne beseda (nejspíš v podvečerních hodinách) na téma - Vše,
na co jste se vždy chtěli zeptat ohledně psaní knih.
24.8. Odlet z Denpasaru
25.8. Návrat do Prahy

V ranních hodinách je možná účast na lekcích jógy a meditace.

CENA: 45 500 Kč / osoba ve dvoulůžkovém pokoji
Tato cena platí jen do konce ledna 2019, pak se může změnit vzhledem k měnícím se cenám letenek. Proto se na přesnou cenu v okamžiku přihlášení vždy informujte.

CENA ZAHRNUJE:
- zpáteční letenka Praha - Denpasar vč. letištních tax, letištní transfery,
- 11x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji ve čtyřhvězdičkových
bungalovech
- 11x snídaně
- program tvůrčího psaní (15h)
- beseda(2-3h) o psaní knih
- pronájem školícího sálu
- služby česko-indonéského delegáta
- zákonné pojištění CK proti úpadku

CENA NEZAHRNUJE:
kompletní cestovní pojištění a další osobní náklady, stravu kromě
snídaně, lekce jógy a meditace, výlety (pozn. vstupní turistické vízum je zdarma)

Zájezd pořádá CK Blue Banana Travel s.r.o. Pořadatel si vyhrazuje změny v časovém harmonogramu programu zájezdu z důvodu návaznosti leteckého spojení. Zároveň se zaručuje všechny objednané služby splnit.


Poslední úprava stránky: 2019-03-29 09:33:36