Veřejné kurzy - obecné informace > Scenáristika

TAJEMSTVÍ DOKONALÝCH POSTAV


Pozor, aby nedošlo k omylu! Tento kurz není o hubnutí a formování vašeho těla! Je zaměřen na to, jak vymyslet úžasné postavy do povídky, novely, románu nebo filmu. Postavy jsou základem úspěchu každého díla. V tomto sobotním kurzu se naučíte, jak vymyslet naprosto dokonalé postavy! Termín kurzu: KURZ ZATÍM NEVYPSÁN


Sobotní kurzy jsou speciálně určené zájemcům, kteří nemají čas anebo možnosti (jsou například mimopražští) docházet během pracovního týdne do kurzu v Praze a online forma studia přes internet jim nevyhovuje. Současně jsou také ideálním rozšířením studia pro účastníky online kurzů, kteří se chtějí osobně setkat s lektorkou a obohatit online výuku intenzivním kurzem typu "face to face" (tváří v tvář). Během jediné soboty se naučíte poměrně hodně teorie a vyslechnete celou řadu praktických rad přímo ze spisovatelské a scenáristické praxe. Tato sobota se může ve vaší autorské kariéře stát na dlouho nejdůležitější sobotou ve vašem životě!

Přemýšleli jste někdy nad tím, co si vlastně po letech pamatuje čtenář z dobré knížky nebo divák z dobrého filmu? Většinou si nepamatuje děj příběhu, nedokáže si po letech detailně vzpomenout, o čem příběh vlastně byl. Pamatuje si, že se mu to líbilo. A téměř vždy si pamatuje své oblíbené postavy, které ho zaujaly. Většina českého národa si už nevybavuje, o čem byl detailně každý díl proslulého televizního seriálu Nemocnice na kaji města. Téměř každý si však pamatuje, že tam byl primář Sova, doktor Štrosmajer nebo neschopný doktor Cvach. V tom je právě kouzlo práce s postavami. Když víte, jak na to, můžete vytvořit nezapomenutelné postavy, jako se to povedlo právě Jaroslavu Dietlovi.

V tomto sobotním kurzu se o postavách naučíte úplně všechno. Například:
- jak je udělat zajímavé
- jak je udělat nezapomenutelné
- jak je udělat uvěřitelné
- jak jim dát punc originality

Dozvíte se, co všechno má vliv na kvalitu postav v literárním nebo filmovém díle, a jak právě to všechno využít ve váš autorský prospěch!

ROZVRH KURZU:
Kurz začíná v 11 hodin dopoledne a končí v 17,45h. Obsahuje 5 čistých (60 minut x 5) hodin výuky.


POČET ÚČASTNÍKŮ KURZU: maximálně 10 účastníků (aby byl zachován individuální charakter práce lektorky s posluchači)


KDE SE KURZ KONÁ:
V prostorách jazykové školy Lexis, Krkonošská 17, Praha 2 (300 metrů od stanice metra náměstí Jiřího z Poděbrad). Pokud do Prahy přijedete vlakem na Hlavní nádraží, je doprava do místa výuky nesmírně pohodlná. Pojedete metrem přímo ze stanice Hlavní nádraží a během 20 minut se dostanete až téměř na místo. Týden před konáním kurzu obdrží každý účastník podrobné informace, jak se na místo výuky dostat.

OBĚD:
Oběd není v ceně kurzu. V okolí učebny se však nacházejí levné možnosti stravování, nebo si můžete oběd vzít z domova s sebou v krabičce a ohřát si ho v kuchyňce, kde máme k dispozici mikrovlnnou troubu.CENÍKCENA A CO OBSAHUJE:
Při úhradě kurzovného 45 a více dní před datem konání kurzu: 1360,-Kč
Při úhradě kurzovného 30 až 44 dní před datem konání kurzu: 1480,-Kč
Při úhradě kurzovného 14 až 29 dní před datem konání kurzu: 2080,-Kč
Při úhradě méně než 14 dní před datem konání kurzu: 2690,-Kč


Za kurz zaplatíte tím méně, čím dříve si ho objednáte a uhradíte kurzovné. Při úhradě kurzovného rozhoduje datum, kdy bylo kurzovné připsáno na účet pořadatele. Pokud se tedy stane, že se přihlásíte včas, například 50 dní před datem konání kurzu, ale zaplatíte nakonec tak, že kurzovné bude připsáno na účet pořadatele 30 dní před datem konání kurzu, budete muset při nástupu do kurzu v hotovosti doplatit rozdíl ceny dle výše uvedeného ceníku.

Ve výše uvedené ceně je obsaženo 5 šedesátiminutových hodin výuky, základní studijní materiály (vše, co potřebujete k sobotní výuce), káva a čaj. Dopravu do místa konání akce si zajišťuje každý účastník sám.

JAK SI REZERVOVAT MÍSTO V KURZU?
Pokud máte o tento kurz zájem, objednejte si ho e-shopu na těchto stránkách nebo na emailové adrese info(zavináč)TvurciPsani.cz.

Konání kurzu se řídí obchodními a storno podmínkami zveřejněnými v menu v sekci KURZY.
Poslední úprava stránky: 2017-05-28 16:00:52