Veřejné kurzy - obecné informace > Scenáristika

Jak psát podle skutečného příběhu?


Chcete napsat knihu nebo film podle příběhu, který se skutečně stal? Pak je tento kurz vhodný právě pro vás! Zahájení: 3. 11. 2017.


Chcete napsat knihu podle příběhu, který se skutečně stal? V takovém případě ovšem pozor! I psaní podle skutečných událostí má v beletrii svá pravidla a není možné jen "opisovat ze života".

TERMÍN KONÁNÍ: od 3. 11. 2017 do 9. 2. 2018
(každý pátek od 18,00 do 20,00h)

Kurz se zaměřuje velice praktickou metodou na psaní podle skutečného příběhu a učí autory zvládnout všechna rizika tohoto počínání.

Nejde o výuku psaní dokumentu. Jedná se o výuku psaní beletrie, tedy literatury fikce, inspirované skutečným příběhem, skutečným prožitkem apod.

V kurzu se účastníci seznámí s celou řadou děl, která vznikla podle skutečného příběhu a budou mít možnost tato díla pod vedením lektorek analyzovat. Důležitou součást výuky tvoří promítání filmů, které vznikly na základě inspirace skutečnými příběhy a následné porovnávání, jak se skutečné příběhy opravdu odehrály a jakým způsobem byly následně zpracovány do podoby filmového příběhu a proč zrovna takovým způsobem.

Po celou dobu kurzu kurzisté pracují se svým vlastním textem, proto je nutné, aby každý účastník měl v hlavě již připravený příběh, podle kterého chce svou knihu (eventuálně film) psát. Všechny domácí úkoly nutí účastníka kurzu přemýšlet nad vlastním textem a pracovat s ním.

Výsledkem kurzu by mělo tak být nejen osvojení si řemeslných pravidel práce se skutečným příběhem a jeho zpracování do podoby literárního nebo filmového díla, ale každý kurzista by měl z kurzu současně odcházet s jasnou představou, co a jak musí na svém vlastním příběhu přepracovat, upravit apod.


PODMÍNKY PRO ÚČAST V KURZU: začátečník, minimálně ukončené ZŠ (ukončená 9. třída ZŠ)

MAXIMÁLNÍ POČET ÚČASTNÍKŮ KURZU: pouze 10 ! Garantován individuální přístup a dostatek času na každého účastníka!

MÍSTO KONÁNÍ:
Učebna literární agentury MÁM TALENT, Praha 10 - Vršovice. Výborná doprava nejen ze všech koutů Prahy, ale také z vlakového Hl. nádraží. Kurz je velmi vhodný i pro mimopražské zájemce.

POZNÁMKA:
Kurz obsahuje celkem 12 setkání po 2 hodinách.

CENA A CO OBSAHUJE:
Při úhradě kurzovného 60 a více dní před datem konání kurzu: 3993 Kč
Při úhradě kurzovného 30 až 59 dní před datem konání kurzu: 4500 Kč
Při úhradě kurzovného 14 až 29 dní před datem konání kurzu: 5500 Kč
Při úhradě méně než 14 dní před datem konání kurzu: 6500 Kč


Za kurz zaplatíte tím méně, čím dříve si ho objednáte a uhradíte kurzovné. Při úhradě kurzovného rozhoduje datum, kdy bylo kurzovné připsáno na účet pořadatele.

Ve výše uvedené ceně je obsaženo 24 hodin výuky + základní studijní balíček, káva, čaj, voda a drobné občerstvení během výuky.
Poslední úprava stránky: 2017-05-28 15:56:57