Veřejné kurzy - obecné informace > Psaní beletrie (literatura fikce)

DÍLNY TVŮRČÍHO PSANÍ - ONLINE


Workshop v psaní textů. Neučí se zde teorie, vše se trénuje přímo na textech. Setkáte se s dalšími autory, zjistíte, jakou kvalitu mají vaše texty a co děláte špatně. Naučíte se vyhledávat chyby ve svých textech a opravovat je. Termín zahájení: Ve školním roce 2021/2022 není z důvodu mé práce na románu tento kurz vypsán.


PROGRAM WORKSHOPU "NAUČTE SE PRACOVAT SE SVÝMI TEXTY ANEB DÍLNY TVŮRČÍHO PSANÍ" Nejbližší termín: Kurz se ve školním roce 2021/2022 nekoná.

Seznam termínů, kdy se kurz koná (celkem 12 setkání):
V roce 2021: nekoná se
V roce 2022: nekoná se


Setkání se konají ve výše uvedených termínech, vždy v některý pracovní den v týdnu od 18 do 20h.


Výuka probíhá přes internet v aplikaci ZOOM nebo popřípadě v jiné obdobné aplikaci. Abyste se mohli účastnit, potřebujete počítač, připojení k internetu, mikrofon a webovou kameru. Pokud máte notebook s vestavěným mikrofonem a webovou kamerou, zcela to postačuje. Internetové připojení musí být alespoň tak kvalitní, abyste byli schopni bez problémů přehrávat videa na YouTube. Pokud se vám videa při přehrávání sekají, může se stát, že nebude vaše připojení pro tento kurz dostatečně kvalitní a přenos potom nemusí být v dobré kvalitě. Pokud nemáte vetavěnou kameru a mikrofon, doporučuji dokoupit, abyste během kurzu byli slyšet a mohli být vidět. Je příjemné, když se všichni účastníci kurzu spolu vzájemně vidí.

Za aplikaci nic neplatíte, licenci platí organizátor kurzu, každý účastník se pouze připojí kliknutím za odkaz, který od lektorky obdrží.

Všechny texty, se kterými budete v kurzu pracovat, uvidíte vy i všichni ostatní účastníci kurzu na obrazovce svých počítačů.


Tento kurz je zaměřený na autory, kteří se již nechtějí učit teorii (ať již proto, že ji znají a nebo proto, že je něco takového zkrátka nezajímá)a mají zájem pouze psát a psát a psát. Je třeba počítat s tím, že každý účastník musí do kurzu tzv. nosit svou tvorbu. Pokud má zájem účastník jen naslouchat a sám nechce číst své vlastní texty, musí to předem lektorce oznámit (aby bylo možné správně naplánovat průběh celého kurzu). Vy, co chcete hodně psát a následně se dozvědět odbornou radu, co a jak bylo dobře nebo špatně a také chcete vidět jak se vaše tvorba líbí dalším posluchačům, vy se přihlašte, protože budete spokojeni. Nejčastěji se do tohoto kurzu hlásí ti, kteří prostě jen chtějí vědět, jak si s psaním stojí, jestli mají talent a má smysl v psaní pokračovat apod. Na tyto otázky vám kurz určitě dá odpovědi. Teorie se v kurzu nevyučuje, bude-li to pro vaše psaní nutné, lektorka vám doporučí literaturu k nastudování nebo vhodný kurz. Pracuje se čistě prakticky, lektorka rozebírá klady a zápory díla a vyjadřují se i všichni ostatní kurzisté. Přinést do kurzu můžete cokoliv dle vlastního rozhodnutí a potřeby, například články, reportáže, fejetony, glosy, rozhovory, povídky, náměty, televizní a filmové scénáře, rozepsané knížky atd. Každý účastník bude moci v tomto workshopu strávit prací na svém textu max. 20 minut během každého setkání (tj. včetně přečtení textu, proto zvolte vždy rozumnou délku textu). Poezii lektorky nerozebírají. Kurzisté se samozřejmě učí nejen tím, že sami píší, ale také tím, že se seznamují s texty kolegů a že jsou přítomni detailní analýze těchto prací. Každé setkání obsahuje celkem 2 hodiny programu (120 minut) včetně krátkých přestávek (většinou pětiminutové). Účastníci přečtou své texty a lektorky texty následně rozebírají (na každého účastníka je max. 20 minut času na jeho vlastní text).

ORIENTAČNÍ ROZVRH KURZU (změna rozvrhu vyhrazena):

KURZ SE KONÁ OD 18,00 H DO 20,00 H. POČET ÚČASTNÍKŮ KURZU: maximálně 8 účastníků (aby byl zachován individuální charakter práce lektorky s posluchači)

CENÍK
CENA: 4500,-Kč Ve výše uvedené výuce je obsažen výukový program v rozsahu 12 setkání (24 hodin) + úhrada licence za používání aplikace ZOOM, aby mohla výuka probíhat.
Každý, kdo u mne v minulosti nakoupil kurzy v minimální hodnotě 4000,-Kč, dostává z ceny tohoto kurzu automaticky slevu 900,-Kč. Takový klient hradí cenu ve výšu 3600,-Kč. Nabídka platí jen pro tento kurz.

Výše uvedená cena platí pro již proběhlý kurz a slouží jen pro vaši orientaci. Před vypsáním nového termínu kurzu bude cena aktualizována.

MÍSTO KONÁNÍ AKCE: Záleží na vás, jen musíte mít počítač + internetové připojení.
Poslední úprava stránky: 2021-08-02 15:47:59